top of page

Szafa kapsułowa. 3 kroki aby zacząć budować szafę kapsułową i tworzyć różne zestawy

Szafa kapsułowa - czy wiesz jak ją stworzyć?


Wszystko co w niej masz świetnie leży na Tobie 😍. Kolory podkreślają Twoją urodę. Ubrania łączą się ze sobą w prosty sposób. Kupujesz jedną nową rzecz, która w połączeniu z tym co masz w szafie stworzy min 10 nowych stylizacji👍. Na zakupach wiesz czego szukasz. Brzmi jak marzenie?
Jak stworzyć szafę kapsułową i tworzyć zestawy na każdą okazję?


Wielu stylistów namawia do tego aby skupić się na minimalizmie i klasyce a kolory ograniczyć do szarego, bieli lub czerni i uzupełniać je kolorowymi dodatkami. Jest też teoria żeby mieć 80% bazy i 20% szałowych rzeczy.


To jest faktycznie jeden ze sposobów na szafę kapsułową z tym, że nie sprawdzi się on dla tej osoby, która z charakteru i trybu życia nie jest minimalistką oraz dla osoby stawiającej na klasykę. No bo nie jest możliwym abyśmy wszystkie chodziły w białej koszuli czy czarnej dzianinowej sukience.


Według mnie jest kilka zasad, które trzeba spełnić aby szafa była kapsułowa.


👉 1. Poznaj swoje kolory i ich odcienie


Kupowanie ubrań w kolorach z tej samej palety kolorystycznej sprawi, że łatwo będzie je łączyć ze sobą pod kątem koloru oraz łatwiej będzie podejmować decyzje co do zakupu.

Aby dowiedzieć się w których kolorach jest Ci najlepiej możesz umówić się na analizę kolorystyczną lub spróbować zrobić ją samemu w warunkach domowych. Na blogu Marty Gałki możecie przeczytać jak wykonywać taką analizę samodzielnie.


👉 2. Dowiedz się, które fasony pasują do Twojej sylwetki


Dobrze dopasowany krój to tajna broń dobrego stylu. I znowu możesz umówić się na taką anazlię ze swoją ulubioną stylistką, która omówi wszystkie fasony na które powinnaś zwracać uwagę a których powinnaś unikać. Dowiesz się też w jakich długościach wyglądasz najkorzystniej.

Możesz taką analizę spróbować wykonać samodzielnie w domu. Na internecie jest pełno artykułów i filmów na temat doboru fasonu do sylwetki tylko, że jest to opcja dla tych co mają czas i chęci.


👉 3. Ustal styl, który najbardziej wyraża Ciebie w pracy i w życiu prywatnym.


Znasz już swoje kolory i fasony, teraz spośród nich trzeba wybrać te, które będą pasować do Twojego stylu. Aby zacząć budować styl trzeba się zastanowić. Jak chcesz być odbierana przez innych? Które cechy chcesz podkreślić? Jaką wiadomość wysłać? Jeśli chcesz wyglądać kobieco to w jaki sposób będziesz to podkreślać - sukienką, wzorem kwiatowym a może czerwoną, jedwabną bluzką i spodniami z wysokim stanem. Obcas czy płaskie, a jeśli płaskie, to eleganckie czy sportowe 👟? Falbanki czy kieszenie? Co ci się podoba ale nie u innych tylko na Tobie?

Tak, mogę się domyślić, że na etapie nr 3 zaczyna robić się chaos 😳 a w Twojej głowie może pojawić się zdanie - nie wiem . I to jest ok bo nie musisz wiedzieć wszystkiego.

Nikt nas w szkole nie uczył jak wyrażać siebie ubraniem, nikt nie omawiał zasad dobrego prezentowania się czy psychologii ubioru. Jestem pewna, że jesteś dobra w tym czym zajmujesz się na co dzień.


👉Ja zajmuję się człowiekiem i jego ubraniem. ❤️Kocham to i codziennie pogłębiam wiedzę w tym zakresie poprzez praktykę jak i teorię w książkach i artykułach. Z każdej szafy mogę stworzyć szafę kapsułową.


👉Takie osoby jak ja są właśnie po to aby zająć się tym, na co ty nie masz czasu . Ubranie jest bardzo wdzięcznym narzędziem i powinno Ci pomagać w życiu, w pracy, w kontaktach, w dobrym samopoczuciu, w spełnianiu swoich marzeń. Nie jest najważniejsze ale ale mocno wpływa na nasze samopoczucie a to jest motorem napędowym do wszystkiego co robimy w życiu.
LOGO (1).png

CZEŚĆ!

Nazywam się Milka Lewandowska, jestem osobistą stylistką i kreatorką wizerunku. Pomagam kobietom i mężczyznom uzyskać efekt WOW. Pasjonuje się psychologią wizerunku, wpływem ubioru na nasze samopoczucie. Uwielbiam uczyć sztuki ubioru i odkrywać przed Wami tajemnice dobrego stylu.

Poznajmy się jeszcze lepiej. Odwiedź mnie na Instagramie

Zrzut ekranu 2023-08-20 o 10.58.48 kopia.png

Przewodnika.stylu

Milka Lewandowska Osobista Stylistka

Nauczę Cię tego jak rozumieć ubranie i odkryję przed Tobą tajemnice dobrego stylu.

Zrzut ekranu 2023-08-20 o 11.27.00.png
bottom of page