top of page

Psychologia koloru czerwonego czyli co kolor czerwony mówi o Tobie

Zaktualizowano: 31 gru 2022

Czerwony a symbolika


Czerwony to symbol ognia, krwi, miłości i namiętności. Światło które odbijane jest od czerwonej barwy, pobudza nasze ciało i umysł w efekcie czego serce zaczyna szybciej bić a krew szybciej krążyć w naszych żyłach i częściej mrugamy powiekami. Takie pobudzenie organizmu może być często interpretowane jako stan podniecenia.


Jasna czerwień symbolizuje radość, pasję, seksualność i miłość. Ciemna czerwień symbolizuje wigor, siłę woli, gniew i przywództwo


Czerwień symbolizuje również władczość, dlatego kobieta w czerwieni może być odebrana jako kusicielka emanująca chęcią doznań fizycznych albo kobieta wyzwolona, świadoma i władcza.


Czerwony a osobowość

Osoby, które wybierają kolor czerwony mają w sobie dużo energii do działania i wielką potrzebę błyszczenia. To osoby o silnym charakterze, które mogą być impulsywne, agresywne ale też optymistyczne. Cechują się twórczym myśleniem i wytrwałością w dążeniu do celu.

Czerwony a postrzeganie

Kolor królów - kojarzony jest z sukcesem, miłością i impulsywnością. Kolor ten jest kolorem osób odważnych i lubiących wyróżniać się z tłumu. Zmysłowo odbierana będzie kobieta w czerwonej sukience a władczo w czerwonej marynarce. Czerwień przyspiesza bicie serca, potrafi wyprowadzić z równowagi a nawet rozzłościć, dlatego osoby ubrane w czerwień spostrzegane są jako osoby bardzo dynamiczne ale też buntownicze i zadziorne.


Każdy czerwony element jak pomalowane usta, czerwone szpilki, czerwone paznokcie będzie pobudzał płeć przeciwną nawet jeśli ta zachowuje wszelkie pozory, ze tak nie jest. Dlatego kobiety w czerwieni zawsze zdobywają więcej atencji niekoniecznie dlatego, że są piękniejsze czy młodsze.


Wizerunek kobiety w czerwieni zależeć będzie od odcienia czerwieni, fasonu, długości i materiału sukienki, kontekstu, miejsca i pory dnia oraz pozycji społecznej i zawodowej. W każdym razie reakcja na czerwony jest zakodowana w naszym DNA, więc w przypadku kobiety w czerwonej sukience, to kolor sukienki będzie silniej zwracał na siebie uwagę niż jej uroda i zawsze będzie on zaczepiał płeć przeciwną

Comments


LOGO (1).png

CZEŚĆ!

Nazywam się Milka Lewandowska, jestem osobistą stylistką i kreatorką wizerunku. Pomagam kobietom i mężczyznom uzyskać efekt WOW. Pasjonuje się psychologią wizerunku, wpływem ubioru na nasze samopoczucie. Uwielbiam uczyć sztuki ubioru i odkrywać przed Wami tajemnice dobrego stylu.

Poznajmy się jeszcze lepiej. Odwiedź mnie na Instagramie

Zrzut ekranu 2023-08-20 o 10.58.48 kopia.png

Przewodnika.stylu

Milka Lewandowska Osobista Stylistka

Nauczę Cię tego jak rozumieć ubranie i odkryję przed Tobą tajemnice dobrego stylu.

Zrzut ekranu 2023-08-20 o 11.27.00.png
bottom of page