top of page

Jak zbudować własny styl. Etap 1 budowania dobrego stylu i wizerunku

Zaktualizowano: 15 sty

Zdaję sobie z tego sprawę, że nikt nas nie uczył jak się ubierać. Robimy to od małego i robimy to intuicyjnie, na zasadzie co mi się podoba, najczęściej na kimś, na manekinie lub wieszaku. Niektóre osoby, w pewnym sensie, naturalnie zostały wyposażone w tą umiejętność lub miały dobrą osobę do naśladowania w dzieciństwie i teraz wiedzą w czym wyglądają najkorzystniej jednocześnie czując się komfortowo.


Nie jest jednak to scenariusz każdej z nas i dobrze o tym wiemy, że choć ubieranie się powinno być proste to wcale takie nie jest. W obecnych czasach, jest to jeszcze trudniejsze, ponieważ zalewani jesteśmy poradami od blogerek i influencerek modowych, które mówią co jest fajne i modne i jak się powinniśmy ubierać. Oczywiście dobrze, że mamy takie osoby, które możemy naśladować, to co stanowi problem, to jest to, że kobiety chcą wyglądać tak jak one a przecież każda z nas jest inna i na każdej z nas ubrania leżą inaczej. Ponadto niektóre wzory czy dodatki przy naszej urodzie wyglądają gorzej niż przy innej urodzie i dlatego w efekcie nie czujemy się w czymś dobrze. Dlatego ważne jest aby nauczyć widzieć się siebie zamiast inne kobiety i zbudować własny autentyczny obraz siebie czyli odnaleźć swój własny styl.A kiedy chcemy budować styl to skąd wiadomo na co się zdecydować - styl minimalistyczny brzmi super ale żeby być minimalistą trzeba też być nim w życiu codziennym - bo ubranie białego t-shirtu czy koszuli i dżinsów jak i czarnej oversizowej sukienki nie każdemu służy. Ale co najważniejsze, nie każdy będzie się w tym czuł sobą. No to może romantyzm? Tylko jak te falbanki nosić do pracy no i za każdym razem jak je ubierasz to coś jest nie tak i nie czujesz się najlepiej. Szpilki i sukienka będą dobre tylko, że Ty każdego dnia w ostatniej chwili wybierasz spodnie a szpilki odkładasz na jutro, bo dziś jeszcze musi być wygodnie. Schemat ubierania staje się monotonny i bez większych przemyśleń bo kto ma na to czas? A jednak wiele z nas chce wyglądać kobieco, z klasą i czuć się przy tym wygodnie i autentycznie. Wiele z nas chce mieć swojego twista, to swoje coś, ten swój styl i nie popełniać błędów zakupowych.


To jaki jest twój styl?


No właśnie, często jest tak, że nie do końca wiesz. I co wtedy? No wtedy często chodzisz na zakupy i szukasz bluzki do tej jednej spódnicy, która wisi w szafie. Jeszcze często przebierasz się 20 razy zanim wyjdziesz do pracy lub na ważne spotkanie. Otwierasz szafę i nie raz nie wiesz w co się ubrać. Promocje krzyczą do ciebie i w rezultacie wracasz z siatką nowych ubrań - niektóre z nich przestają Ci się podobać po paru tygodniach.


Jak to przerwać? Jak mieć porządek w szafie i kupować tylko to w czym faktycznie będziesz chodzić? Jak mieć w szafie mniej ubrań ale takich które się ze sobą łączą tworząc fajne zestawy? Jak nie dawać się promocjom i świadomie kupować zdobycze na kilka lat? Odpowiedź jest prosta choć nie natychmiastowa - trzeba poznać siebie, swoje atuty i nauczyć się szlifowania własnego stylu.


ZBUDUJ SWÓJ STYL


FAZA 1 PRZYGOTUJ PŁÓTNO

1. FRYZURA


Zanim obraz zostanie namalowany potrzeba przygotować płótno a potem zrobić delikatny szkic. Dlatego zanim zaczniesz budować styl i swój własny wizerunek, zadbaj o podstawy bez których w żadnym ubraniu nie będziesz się dobrze prezentować. Co powinno być zrobione zanim zaczniesz wybierać i analizować ubrania do i z Twojej szafy?


Po pierwsze FRYZURA. Zanim przejdziemy do ubrań, trzeba najpierw stworzyć Twój styl kiedy jesteś nago. Jeśli np. najpierw kupisz sukienki a później obetniesz włosy to może się okazać, że one już nie wyglądają tak fajnie jak przy długiej fryzurze. Co więcej, każda fryzura nadaje nam jakiegoś stylu i charakteru - coś o nas mówi. Fryzura powinna pasować do kształtu twarzy i stylu z którym najbardziej się utożsamiasz albo chcesz się utożsamiać. Wiemy, że długie włosy są bardzo kobiece, zwłaszcza kiedy są rozpuszczone, natomiast czym krótsza fryzura tym zwiększa się efekt zadbania i profesjonalizmu.
Dobierz fryzurę do kształtu twarzy


TWARZ OWALNA


Posiadaczki twarzy owalnej to fryzurowe szczęściary pasuje im praktycznie każda fryzura. W podjęciu decyzji o idealnej fryzurze, powinny wziąć pod uwagę długość szyi i szerokość ramion, które przy krótkich włosach zawsze wydają się szersze niż kiedy rozpuścimy na nie włosy.


TWARZ OKRĄGŁA


Twarz okrągła dobrze się prezentuje we fryzurze, która ją wysmukla, czyli takiej o minimalnej długości sięgającej do połowy szyi, może być asymetryczna co dzieli twarz na pół.


TWARZ KWADRATOWA

Ten kształt potrzebuje zaokrąglenia dlatego korzystnie prezentuje się we fryzurze typu bob z symetrycznie opadającymi włosami które zasłaniają policzki.
Dobierz kolor włosów do urody i osobowości


Jeśli myślisz o przefarbowaniu włosów to dobrze dowiedzieć się najpierw czy twoja cera lepiej komponuje się z chłodnymi odcieniami czy ciepłymi, zwłaszcza jeżeli chcesz aby KOLOR WŁOSÓW podkreślij i wyeksponował Twoją naturalną urodę budując z nią harmonię. Innymi słowami chodzi o to, aby nie rzucał się jako pierwszy w oczy, tylko abyś słyszała - "pasuje Ci ten kolor, wyglądasz młodziej, wyglądasz świeżo"


Kiedy odbywam w z klientkami analizę kolorystyczną komponując paletę najlepszych kolorów ubrań, pracujemy również z dobraniem odcienia koloru włosów, który pasuje do ich karnacji i jest dopasowany do wieku, charakteru ale też stylu ubrań, które mają w swojej szafie lub który chcą budować. Jeżeli również chciałabyś ustalić kolory i ich odcienie, które najlepiej pasują Tobie, to tutaj możesz poczytać więcej o sposobie w jaki mogę Ci pomóc.