top of page

Jak łączyć odcienie zielonego? Zielony Total Look dla każdego typu kolorystycznego.


Siła jednego koloru, tak zwany total look, czyli stylizacja jednokolorowa. Elegancka a przy tym optycznie wydłuża sylwetkę, więc przede wszystkim jest idealna dla niskich osób. Powinna być najprostszą kompozycją kolorystyczną skoro mamy do czynienia z jednym kolorem, jednak nie łatwo w sklepach jest znaleźć ubrania w identycznym odcieniu i tu się schody zaczynają. Aby tworzyć spójne jednokolorowe kompozycje, dobrze jest odróżniać odcienie danego koloru oraz ich przynależność do palet kolorystycznych ustalonych według analizy kolorystycznej.



3 rodzaje total look'u


Zanim zaczniesz tworzyć jednokolorową kompozycję, poznaj sposoby jej tworzenia. Możemy wyróżnić 3 rodzaje total look'ów:



1.Królewski Total Look


Stylizacja od stóp do głów w jednym odcieniu danego koloru o tym samym nasyceniu i jasności (więcej o teorii koloru tutaj). Najlepiej, aby wybrany kolor był z Twojej palety kolorystycznej, dzięki temu będziesz dobrze się w nim prezentować.


zielone spodnie, zielone buty, zielona torebka, zielona bluzka
zielona stylizacja

2. Monochromatyczny Total Look


Stylizacja od stóp do głów w jednym odcieniu danego koloru o różnym nasyceniu i jasności tak zwana kompozycja monochromatyczna.



ciemno zielone spodnie, kardigan zgaszona zieleń, jasny zielony t-shirt
monochromatyczna zielona stylizacja



3. Mieszany Total Look


Stylizacja od stóp do głów z różnych odcieni i tonacji jednego koloru. Powołując się na analizę kolorystyczną, z którą pracuję na co dzień, najlepiej, aby różne odcienie danego koloru były albo ciepłe, albo zimne, ponieważ łączenie ze sobą ciepłych i zimnych odcieni danego koloru w jednej stylizacji jest bardzo trudne jeśli kompozycja ma być spójna i przyjemna dla oka.


Innymi słowy, jeśli chcesz łączyć różne zielenie, to wybierz te, które znajdują się w jednej i tej samej palecie kolorystycznej dla danego typu kolorystycznego i najlepiej, aby była to twoja paleta.


Na podstawie charakterystycznych cech w naszej urodzie takich jak:

  • KOLOR WŁOSÓW

  • KOLOR I GĘSTOŚĆ BRWI

  • KOLOR TĘCZÓWKI

  • KOLOR BIAŁKA

  • KOLOR PIEGÓW

  • ODCIEŃ CERY

  • KOLOR OPALENIZNY

  • KOLOR UST

wyznacza się 4 typy kolorystyczne -2 ciepłe (wiosna i jesień) i 2 chłodne (lato i zima), z czego każdy typ ma 3 podtypy, ja jednak na potrzeby tego posta skupię się tylko na 4 podstawowych. Przykładowe przedstawicielki każdego z typu kolorystycznego możesz zobaczyć tutaj.


Chłodne typy kolorystyczne to LATO i ZIMA a ich palety kolorystyczne zawierają chłodne odcienie kolorów. Ciepłe typy kolorystyczne to WIOSNA I JESIEŃ a ich palety kolorystyczne zawierają ciepłe odcienie kolorów.


Zatem przekładając to na zielony total look, aby nie zaburzyć harmonii, NIE ŁĄCZ ze sobą ciepłych odcieni zielonego z zimnymi odcieniami. Najlepiej wykorzystywać zielenie w obrębie jednej palety kolorystycznej danej pory roku ( ustalonej według analizy kolorystycznej) co oznacza, że ciepłe zielenie łącz z ciepłymi zieleniami a chłodne zielenie z chłodnymi zieleniami.


Poniżej przedstawiam palety kolorystyczne każdej pory roku oraz przykładową mieszaną stylizację jednokolorową, czyli total look.


Lato - paleta zimnych odcieni koloru zielonego


zielone spodnie, zielony płaszcz, zielony top
Zielona stylizacja dla lata

Ziema - paleta zimnych odcieni koloru zielonego



zielona marynarka, zielone spodnie, zielona jasna koszula
zielona stylizacja dla zimy



Jesień - paleta ciepłych odcieni koloru zielonego



zgniła zieleń garnitur, khaki t-srt
zielona stylizacja dla jesienie



Wiosna - paleta ciepłych odcieni koloru zielonego


zielone spodnie limonkowe, zielony płaszcz, zielona koszula
zielona stylizacja dla wiosny


Korzystaj z powyższych palet, aby tworzyć spójne i harmonijne zielone stylizacje jednokolorowe. Stylizacje Total look to jeden z łatwiejszych sposobów na elegancką i kolorową stylizację.





Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się, które odcienie zielonego najlepiej pasują Tobie, to mogę Ci w tym pomóc wykonując analizę kolorystyczną online. Czytaj więcej....

Comments


LOGO (1).png

CZEŚĆ!

Nazywam się Milka Lewandowska, jestem osobistą stylistką i kreatorką wizerunku. Pomagam kobietom i mężczyznom uzyskać efekt WOW. Pasjonuje się psychologią wizerunku, wpływem ubioru na nasze samopoczucie. Uwielbiam uczyć sztuki ubioru i odkrywać przed Wami tajemnice dobrego stylu.

Poznajmy się jeszcze lepiej. Odwiedź mnie na Instagramie

Zrzut ekranu 2023-08-20 o 10.58.48 kopia.png

Przewodnika.stylu

Milka Lewandowska Osobista Stylistka

Nauczę Cię tego jak rozumieć ubranie i odkryję przed Tobą tajemnice dobrego stylu.

Zrzut ekranu 2023-08-20 o 11.27.00.png
bottom of page